Cari Hesap Takip Programı

Müşteri ve tedarikçi bilgilerinizi detaylıca kaydedin. Tahsilat ve ödemelerinizi online takip edin. Anlık veri girişi ile gözünüzden hiçbir şey kaçmasın.

cari takip programı

Cari Hesap Takibi Nedir?

Aralarında mal veya hizmet alım satım ilişkisi bulunan firmalar veya firma ile kişi arasında hizmet ve ödeme ilişkisi akışının kayıt altına alınması “cari hesap takibi” olarak adlandırılır.

Cari Hesap Takibi Nasıl Yapılır?

Geçmişte defterlerle gerçekleştirilen cari hesap takibi, bugün teknolojik ilerlemelerle birlikte özel programlar aracılığıyla yapılabilir. Bu programlar, işletmelerin ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirilmiş olup, hızlı, kolay ve düşük hata oranıyla cari hesap takibini sağlar.

Cari Hesap Ekstresi

Girdiğiniz veriler sonucunda oluşan cari hesap ekstresini hemen görüntüleyin. PDF olarak indirin ve carilerinizle mail atarak paylaşın.

Cari Geçmişi Görüntüleme

Fatura geçmişinizi dilediğiniz her yerden hızlı şekilde görüntüleyin. Cari toplam bakiyelerini ve detaylarını anında paylaşın.

Cari İşlemlerini Raporlama

Detaylı raporlamalar ile toplam tutarları tek ekrandan yönetin. Vade tarihlerinizi işletmenizin durumuna göre ayarlayın.

Toplu Cari Aktarımı

Müşteri ve tedarikçilerinizin tüm detay bilgilerini toplu şekilde aktarın. Cari hesap yönetiminde işletmenize vakit kazandırın.

Cari Hesap Takibi Avantajları Nelerdir?

cari takibi

Güncel bakiyeleri anında görüntüleyin!

Verilerinizi kolay şekilde anında sisteme işleyin. Müşteri ve tedarikçilerinizin son bakiye durumlarını takip edin. Çalıştığınız carilere en doğru bilgiyi siz verin.

Ödeme ve tahsilat takibinizi eksiksiz tamamlayın!

Kaydettiğiniz faturalarınızın bakiyeleri anında cari hesaplarınıza yansısın. Vade tarihlerini filtreleyerek ödeme ve tahsilat işlemlerinizi kolaylıkla yapın.

cari hesap işlemleri
cari hesap takibi

Tek tuşla gönderim yaparak carilerinizi bilgilendirin!

Cari ekstrelerini PDF ve Excel olarak alın. Uygulama üzerinden carilerinize direkt gönderin. İşletmenizin profesyonel duruşunu yansıtın.

 • Cari Hesap Sözleşmesi Nedir?

  İki kişi arasındaki sürekli ilişkiden kaynaklanan karşılıklı alacak ve borçların ayrı ayrı talep edilerek tahsil edilmesi yerine, bu alacak ve borçların kalem kalem kaydedilerek hesap durumunun belirlendikten sonra toplam tutarın talep edilmesi kararlaştırıldığı sözleşmeye cari hesap sözleşmesi denilmektedir.

 • Cari Hesap Belgeleri Nelerdir?

  Firmaların tüm hesap geçmişini kayıt altından tutan muhasebe departmanı için de güncel cari hesap takibi, bir sonraki vadeyi açıkça görebilmek ve planlayabilmek açısından da önem arz eder. Cari hesap belgeleri, banka havale makbuzu, para makbuzu, fatura, senet, çek ve dekontlardan oluşmaktadır.

 • Kimler Cari Hesap Takibi Yapar?

  Cari hesap takibini, işletme sahibi veya şirket içinde yetkilendirilmiş herhangi bir personel gerçekleştirebilir.

 • Cari Hesap Yönetiminin Önemi Nedir?

  Cari hesap takibi, işletmelerin alacaklarını ve borçlarını izlemesini sağlar, bakiyelerini takip etmelerine ve nakit akışını kolayca yönetmelerine yardımcı olur. Akışta olası aksaklıkların hızla tespit edilerek önlenmesini sağlar. Bu şekilde işletmeler, büyük sorunlarla karşılaşmadan planlamalarını gerçekleştirebilir.

REHBER

Cari Hesap Takibi Programı hakkında merak edilenleri yanıtladığımız kılavuzu hemen indirebilirsiniz.

Hemen İndir

Cari Hesap Takip Programı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Müşteri ve tedarikçileriniz ile olan hesap bilgilerini takip ederek, analiz ve rapor etmeye cari hesap takibi denir. Cari hesaplar işletmelerin bütün ticari işlemlerinin güncel halini gösterir.

Cari hesap takibi yapmak işletmenizin karar alımlarını kolay hale getirir. Hesap takibi yapılırken hesap defterleri, Excel vb. yazılımlar kullanılabilir. EkoCARİ’nin kullanıcı dostu arayüzü sayesinde cari hesap takiplerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Kolay ön muhasebe programı ekoCARİ ile kolaylıkla tahsilatlarınızı ve ödemelerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Müşterinin veya tedarikçinin belirli bir dönemdeki alacak ve borç durumunu gösteren detaylı mali tablodur.

İşletmenin veya bireyin diğer işletmeler veya kişilerle arasındaki finansal işlemlerin kaydedilerek alacak ve borç durumlarının izlendiği hesaptır.

Cari hesap takibi, finansal işlemlerin izlenerek kaydedilmesi ve alacak ile borç durumunun güncel olarak takip edilmesidir.

Toplu cari ve stok kartları, içe aktarılan Excel dosyaları aracılığıyla sistemde açılabilmektedir.

Sisteme tüm cari bilgiler önceden tanımlanmalıdır. Cari bilgiler bir kez kaydedildikten sonra, bu bilgiler otomatik olarak faturalara aktarılabilir.

Diğer Blog Yazılarına Göz Atın

Perakende Programları Nelerdir?
Daha Fazla Oku

Perakende Programları Nelerdir?

Perakende programları, işletmelerin stok yönetimi ve satış süreçlerini daha verimli hale getirmelerine yardımcı olur.

Lojistik Muhasebe Programı Nedir?
Daha Fazla Oku

Lojistik Muhasebe Programı Nedir?

Lojistik muhasebe programı, lojistik işletmelerin faaliyetlerini yönetmek ve muhasebe işlemlerini gerçekleştirmek için kullanılan programdır.